Conducerea PNL a aprobat în unanimitate protocolul de fuziune cu partidul fondat de Tăriceanu
alte articole
![](https://image.epochtimes-romania.com/2021/08/151397_top.jpg)
Florin Cîţu (Epoch Times - Florin Cîţu)
Liderul PNL, Florin Cîţu, a anunţat că protocolul de fuziune al partidului cu ALDE a fost aprobat de conducerea liberalilor întrunită marţi în şedinţă de birou Executiv.
Cîţu a precizat că protocolul de fuziune cu ALDE a fost aprobat în unanimitate.
Potrivit surselor Epoch Times, iniţial, Lucian Bode şi Robert Sighiartău au propus trimiterea protocolului şi anexelor în filiale însă propunerea lor nu a fost agreată de colegi aşa că a fost retrasă iar protocolul s-a votat în unanimitate. Urmează să se rediscute cu ALDE anexele vizând numele membrilor care vor fi în birourile de conducere şi consultare cu filialele partidului. În anexe sunt procentele care merg la ALDE.