Şoşoacă îndeamnă la omor în plenul Parlamentului: Trădătorilor! Ar trebui să fiţi împuşcaţi cu toţii în piaţa publică

Senatoarea ex-AUR Diana Şoşoacă a fost surprinsă, într-o înregistrare în plenul Parlamentului, acuzând conducere instituţiei că este formată din “trădători” şi “sclavi nenorociţi” şi cerând ca aceştia să fie împuşcaţi “în piaţa publică”. Totuşi, Şoşoacă nu a spus clar cine trebuie împuşcat.
“Trădătorilor! Hai mama voastră, a dracului de nenorociţi. Nu se poate. Trebuie să fiţi împuşcaţi cu toţii, bă! Bă, fir-ar mama voastră de sclavi nenorociţi, omorâţi cu toţii ar trebui să fiţi, împuşcaţi în piaţa publică, de trădători nenorociţi ce sunteţi. Ruşine să vă fie”, a strigat Şoşoacă, din spatele sălii de plen a Parlamentului.
Remarcile deosebit de grave au fost făcute pe 9 mai, când senatoarea s-a arătat revoltată de faptul că plenul nu a fost deschis cu intonarea imnului României, deşi, începând cu 8 iulie 2021, Ziua Independenţei Naţionale a României este sărbătorită la data de 10 mai. Anterior, era sărbătorită pe data de 9 mai.
De asemenea, tot pe 9 mai se sărbătoreşte însă şi Ziua Europei, iar plenul a intonat imnul Europei, motiv pentru care Şoşoacă s-a arătat indignată.
“Cum ţi se pare? Cum mă, să refuze…şi ăştia din sală să nu comenteze, să nu sară pentru intonare? Bă, ăştia trebuie împuşcaţi, sunt trădători, cei mai mari trădători!”, a mai spus Şoşoacă.
Merită menţionat că “patrioata” Diana Şoşoacă se duce frecvent la Ambasada Rusiei, unde este invitată de onoare a ambasadorului Valeri Kuzmin.
Totodată, senatoarea este acuzată că face agenda Kremlinului în România şi a fost pusă pe lista neagră de Ucraina, fiind catalogată o “persoană care reprezintă o ameninţare la adresa securităţii naţionale”.
Vă invităm să urmăriţi materialul video.