Ciolacu se grăbeşte să-l felicite pe Nicuşor Dan pentru victorie: Românii au dovedit lumii că sunt uniţi în faţa pericolului

Marcel Ciolacu (Captură video)
Andrei Pricopie
19.05.2025

Fostul premier PSD Marcel Ciolacu, preşedintele social-democraţilor, l-a felicitat pe candidatul independent Nicuşor Dan pentru victoria la prezidenţiale în faţa lui George Simion.

"Îl felicit pe Nicuşor Dan pentru victorie şi îi felicit mai ales pe românii din ţară şi din diaspora, pentru că prezenţa lor masivă la vot îi va da viitorului preşedinte o legitimitate sporită. Românii au dovedit din nou lumii că, în momentele cele mai grele, ştiu să treacă peste diferenţele economice, sociale sau politice şi să stea uniţi în faţa pericolului", a declarat Marcel Ciolacu.

Potrivit liderului PSD, rezultatul alegerilor de astăzi arată clar că România are nevoie de reconciliere şi de reconstrucţie.

"Sper ca noul preşedinte să-şi stabilească drept prioritate nu doar să fie onest faţă de români, ci şi să încerce să unească naţiunea şi să ofere soluţii pentru a uniformiza gradul de dezvoltare economică şi socială a comunităţilor ţării. Avem o singură Românie şi trebuie, cu toţii, să avem grijă de ea!", a adăugat Marcel Ciolacu.

România are nevoie de o presă neaservită politic şi integră, care să-i asigure viitorul. Vă invităm să ne sprijiniţi prin donaţii: folosind PayPal
sau prin transfer bancar direct în contul (lei) RO56 BTRL RONC RT03 0493 9101 deschis la Banca Transilvania pe numele Asociația Timpuri Epocale
sau prin transfer bancar direct în contul (euro) RO06 BTRL EURC RT03 0493 9101, SWIFT CODE BTRLRO22 deschis la Banca Transilvania pe numele Asociația Timpuri Epocale
O presă independentă nu poate exista fără sprijinul cititorilor