Oradea - târg de sănătate, produse bio şi eco
alte articole

În cadrul Galeriei Real 1 din Oradea a fost găzduit, în perioada 26-29 septembrie , târgul de sănătate cu produse bio şi eco.
În perioada 24-26 mai a mai avut loc, în aceeaşi locaţie, un eveniment asemănător, fiind încurajată astfel prezenţa din ce în ce mai numeroasă a producătorilor autohtoni de produse eco-bio.
Au fost prezente firme şi organizaţii care au prezentat diverse tratamente şi soluţii pentru păstrarea şi îmbunătăţirea sănătăţii. Vizitatorii, în mare parte veniţi pentru cumpărăturile zilnice, au avut şansa de a vedea expoziţia de produse eco şi bio, standuri pline cu dulciuri tradiţionale, produse derivate “din miere”, uleiuri naturale de nucă, standuri cu cărţi psihologie şi de educaţie emoţională, standuri cu produse cosmetice şi chiar au putut intra în contact cu o metodă de autovindecare prin qigong, mai exact prin cultivarea minţii şi a corpului. Cei prezenţi au primit materiale informative gratuite despre îmbunătăţirea sănătăţii, iar copiii care au trecut pe la standul Falun Dafa au primit gratuit o floare de lotus, simbolul purităţii în tradiţia chineză.
Galeria Real 1 din Oradea (Calea Aradului) promite că va găzdui şi pe viitor astfel de evenimente şi târguri, chiar dacă s-ar putea ca în curând să fie înlocuit de hypermarketul Auchan.