Un român a intrat în direct la Gâdea şi a denunţat televiziunile vândute. "Minţiţi în mod ordinar", a "explodat" realizatorul TV

Realizatorul emisiunii “Sinteza zilei” de la Antena 3 CNN, Mihai Gâdea, i-a închis telefonul în nas unui telespectator care, în direct, a acuzat că principalii vinovaţi pentru dezastrul din România sunt televiziunile care primesc bani de la stat şi promovează agenda “partidelor aflate la guvernare”.
La rândul său, Gâdea l-a acuzat pe telespectator că a fost plătit pentru a face aceste acuzaţii la adresa televiziunilor.
Bărbatul de la telefon s-a prezentat drept Mihai, din Cluj.
Gâdea: Cine este vinovatul, cine sunt vinovaţii pentru această dezbinare a românilor?
Mihai de la Cluj: Consider, din punctul meu de vedere, că principalii vinovaţi pentru dezastrul din această ţară sunt în primul rând, şi în primul rând, televiziunile care primesc bani de la stat sub formă de publicitate şi promovează agenda partidelor aflate la guvernare.
Gâdea: Minţiţi în mod ordinar, motiv pentru care vă întrerup chiar acum. Asta este o placă de propagandă a unora care nu ştiu cum să justifice nişte furturi şi nişte dezvăluiri care au fost făcute în mod special de televiziunile independente. Motiv pentru care duceţi-vă dumneavoastră la cei care vă plătesc şi spuneţi-le treaba asta.
Vă invităm să urmăriţi materialul video.