Simona Halep a câştigat ancheta pentru 'January’s Shot of the Month'

Fosta lideră mondială a câştigat ancheta pentru cea mai frumoasă lovitură a lunii ianuarie cu un lung de linie reuşit în partida cu australianca Destanee Aiava, pe 5 ianuarie, în primul tur la Melbourne Summer Set 1 (WTA 250).
Jucătoarea română de tenis Simona Halep. (Simona Halep/facebook)
Marius Drăgoi
06.02.2022

Simona Halep (30 ani, 23 WTA) a câştigat ancheta pentru 'January’s Shot of the Month', sâmbătă, potrivit site-ului circuitului profesionist feminin de tenis (WTA).

Cea mai îndrăgită tenismană de la noi din ţară a fost remarcată cu un lung de linie impecabil reuşit în meciul contra australiencei Destanee Aiava (21 ani, 239 WTA), pe 5 ianuarie, în primul tur la Melbourne Summer Set 1 (WTA 250), la scorul de 6-4, 4-2 şi 30-15 (final 6-4, 6-2).

De menţionat că reprezentanta noastră a cucerit titlul la Melbourne.