Fotbal: CFR Cluj - FC Hunedoara 3-2, în meci amical

(David Ramos / Getty Images)
11.09.2012

CFR Cluj a învins formaţia de liga a treia FC Hunedoara cu scorul de 3-2 (0-2), luni seara, pe stadionul CUG din Cluj-Napoca, într-un meci amical de fotbal.

Oaspeţii au condus la pauză cu 2-0, prin golurile marcate de Ambruş (min. 19) şi Hăgărăşanu (min. 30), dar campioana a revenit în ultima jumătate de oră şi a punctat de trei ori, prin Hora (min. 59) şi Godemeche (min. 70, min. 90 - penalty).

Conform site-ului oficial al clubului, antrenorul Ioan Andone a început cu echipa: Mincă - Panin, Cadu, I. Rada (Piccolo, 39), Sepsi - G. Mureşan, Luis Alberto - Sougou, Rui Pedro, Bastos - Kapetanos. După pauză au jucat: Felgueiras - Panin, Nuno Diogo, Piccolo, Camora - Hora, Godemeche, Celestino, Diogo Valente - S. Buş (Nicoară, 73), Bjelanovic.

Vineri, CFR surclasase cu 4-0 formaţia de liga a doua ACS Poli Timişoara, prin golurile marcate de Nicoară (min. 20), Nuno Diogo (min. 51), Hora (min. 55), Kapetanos (min. 77).