Fotbal: Alessandro Del Piero şi-a sărbătorit meciul 800 din carieră cu un gol din penalty

Fostul internaţional italian şi vedetă a clubului de fotbal Juventus Torino Alessandro Del Piero şi-a sărbătorit cu un gol marcat din penalty cel de-al 800-lea meci oficial din carieră, dintre echipa la care evoluează acum în Campionatul Australiei, Sydney FC şi Perth Glory.
29.10.2012

Partida s-a încheiat cu scorul de 2-1 în favoarea formaţiei lui Del Piero, al cărui gol a fost reuşit în minutul 58, prin care a egalat, după ce oaspeţii de pe fostul Stadion Olimpic din Sydney deschiseseră scorul în minutul 18. Victoria a fost consfinţită de Brett Emerton, în minutul 70, care a marcat în faţa a 22.128 spectatori.