Becali râde de Georgescu după operaţia la genunchi făcută în Germania: El se operează singur, cum să ştie doctorul mai bine decât el?!

Călin Georgescu
Andrei Pricopie
23.02.2025

Deputatul AUR Gigi Becali l-a ironizat din nou, într-o intervenţie la România TV, pe Călin Georgescu, după ce prezidenţiabilul a apărut în cârje la protestul din Piaţa Constituţiei, după ce a suferit o intervenţie chirurgicală de menisc în Germania.

"Băi, cum să îl susţii pe un om, care spune că medicina a fost inventată pentru frică? Numai când spune asta trebuie să te gândeşti: bă, ăsta are o injecţie în cap? Sau ceva nebunii în capul lui? Cum să spui că doi oameni au fost periculoşi, Hristos şi Eminescu? Băi, îl iubim pe Eminescu, dar să-l pui pe acelaşi calapod cu Hristos e deja nebunie. Cum să spui că trecem la identitatea noastră şi să ne îmbogăţim că cultivăm pământul. Băi, suntem grânarul Europei, dar tot nu ne îmbogăţim. Nu ne-a dat Europa nimic? Europa ne-a dat autostrăzi, o civilizaţie, adică banii lor. Ia acum 10 ani şi uită-te acum. Dacă nu era doctorul care cică a fost inventat pentru frică, Călin Georgescu nu avea părul ăla pămătuf. El se operează singur, cum să ştie doctorul să opereze piciorul? El a zis, păi ce ştie doctorul mai bine decât mine? Păi operează-te, nebunule, singur", a declarat Gigi Becali.

Latifundiarul din Pipera i-a recomandat lui Călin Georgescu să se opereze singur, dacă susţine că doctorul nu ştie ce face.

"După mintea lui, mâine nu mai am maşină, am cal şi căruţă, că noi ne întoarcem la rădăcini şi venim cu Dacii. Că ne hrănim cu plante şi cu aerul de munte. Şi după mintea lui, ne vindecăm prin magie. E adevărat, e posibil, dar magia e de la draci. Când faci magie sau vrăji cu cine faci? Cu demonii care sunt duhuri necurate şi vin în ajutor să-ţi creeze imaginea că, într-adevăr, aşa este. Că ei au putere, sunt îngeri căzuţi. Păi du-te bă şi ia-ţi cuţitul, taie-te singur, că nu ştie doctorul", a precizat Gigi Becali.

România are nevoie de o presă neaservită politic şi integră, care să-i asigure viitorul. Vă invităm să ne sprijiniţi prin donaţii: folosind PayPal
sau prin transfer bancar direct în contul (lei) RO56 BTRL RONC RT03 0493 9101 deschis la Banca Transilvania pe numele Asociația Timpuri Epocale
sau prin transfer bancar direct în contul (euro) RO06 BTRL EURC RT03 0493 9101, SWIFT CODE BTRLRO22 deschis la Banca Transilvania pe numele Asociația Timpuri Epocale
O presă independentă nu poate exista fără sprijinul cititorilor