Larisa Iordache, medalie de aur la Cupa Mondială de gimnastică artistică

Sportiva română a câştigat medalia de aur la bârnă, duminică, la Cupa Mondială de gimnastică artistică ce se desfăşoară în aceste zile la Cairo (Egipt). Podiumul a fost completat de Diana Varinska (Ucraina) şi de Zeyna Ibrahim (Egipt).
Gimnasta română Larisa Iordache.
Gimnasta română Larisa Iordache. (Larisa Iordache/facebook)

Gimnasta română a cucerit o nouă medalie, duminică, în cadrul Cupei Mondiale de gimnastică artistică de la Cairo (Egipt).

După medalia de bronz de la paralele obţinută sâmbătă, reprezentanta noastră a performat şi în cadrul probei la bârnă, duminică, unde a înregistrat cea mai bună notă 13,366, potrivit paginii oficiale a Federaţiei Române de specialitate.

De amintit că Larisa Iordache, Maria Holbură (rezervă în finalele de la bârnă şi sol) şi Marian Drăgulescu (retras înainte de concurs din cauza unei contracturi la spate) sunt calificaţi la Jocurile Olimpice de la Tokyo.