Monica Niculescu învinsă în semifinala turneului de la Arenele BRD

Jucătoarea română de tenis Monica Niculescu.
Jucătoarea română de tenis Monica Niculescu. (STR / AFP / Getty Images)

Monica Niculescu (locul 41 WTA) a fost învinsă sâmbătă, cu scorul de 5-7, 6-1, 6-2 de italianca Sara Errani (locul 20 WTA) la turneul de tenis BRD Bucharest Open.

Primul set a fost câştigat cu 7-5 de jucătoarea noastră, în schimb în setul al doilea s-a impus Sara Errani cu 6-1. În setul decisiv italianca a reuşit să câştige cu scorul de 6-2. Partida a durat două ore şi 22 de minute şi s-a desfăşurat pe o căldură insuportabilă.

În finala competitiei, Sara Errani (favorita unu) o va intalni pe Anna Schmiedlova (cap de serie numarul 7 si locul 60 WTA).