Fotbal: Tottenham s-a calificat în sferturile Cupei Angliei

Tottenham Hotspu - Stevenage 3-1, în sferturile de finală ale Cupei Angliei la fotbal. (Mike Hewitt/Getty Images)
08.03.2012

Tottenham Hotspur s-a calificat miercuri în sferturile de finală ale Cupei Angliei la fotbal, după ce a învins formaţia de liga a treia Stevenage cu scorul de 3-1, într-un meci rejucat din optimile de finală.

Tottenham a fost ţinută în şah în primul meci, 0-0, pe Lamex stadium din nord-vestul Londrei, iar miercuri s-a văzut condusă după golul marcat de oaspeţi, prin Joel Byrom (4, din penalty).

Spurs a reuşit să întoarcă scorul prin golurile marcate de Jermain Defoe (26, 75) şi Emmanuel Adebayor (55 - penalty).

În sferturi, Tottenham va întâlni pe Bolton, chiar pe stadionul "White Hart Lane".

Programul sferturilor de finală (17-18 martie):