Fotbal: Kwasi Appiah, noul selecţioner al Ghanei

Kwasi Appiah a fost numit în funcţia de selecţioner al Ghanei, în locul sârbului Goran Stevanovic, a anunţat Federaţia ghaneză de fotbal (GFA).
12.04.2012

Appiah, fost fundaş şi căpitan al "Black Stars" (supranumele naţionalei ghaneze), a asigurat interimatul la conducerea tehnică a reprezentativei ţării sale începând din 19 martie, după concedierea lui Stevanovic, căruia i-a fost secund.

Angajat în februarie 2011, când a semnat un contract pe doi ani, Goran Stevanovic a fost demis după eliminarea Ghanei în semifinalele Cupei Africii pe Naţiuni ediţia 2012, de către selecţionata Zambiei, câştigătoarea competiţiei. Consideraţi printre favoriţii acestui turneu, ghanezii s-au clasat în final pe locul 4 la CAN 2012.