Fortuna Brazi - Petrolul Ploieşti 1-0, în un meci amical

(Vladimir Rys/Bongarts/Getty Images)
16.08.2012

Echipa de fotbal FC Petrolul Ploieşti a fost învinsă miercuri de formaţia de liga a treia Fortuna Brazi cu scorul de 1-0, într-un meci amical desfăşurat pe terenul acesteia.

Gazdele s-au impus prin golul marcat de către V. Munteanu (25).

Partida s-a disputat pe durata a 80 de minute, prima repriza de 30 de minute, iar cea de-a doua de 50, antrenorul Mircea Rednic rulând cu această ocazie 24 de jucători.

După cum informează site-ul oficial al Petrolul, Soni Mustivar n-a evoluat niciun minut, fiind menajat, în vreme ce Constantin Grecu îşi continuă programul de recuperare, după o mai veche accidentare.

Petrolul a început întâlnirea cu Bornescu - Achim, Galamaz, Szukala, Guilherme - Boudjemaa, Hoban, M. Cristescu, Morar - Opriţa, Younes. După pauză, au intrat Povilas (Hamutovski, 60) - Alcenat, Neag (Crişan, 61), Szukala, Yamissi - Cojocnean, Hoban (Catană, 44), L. Marinescu, Ad. Cristea (Morar, 33) - Bokila, Tony Nwakaeme.

"Căpitan" în debutul părţii secunde, Adrian Cristea a părăsit terenul după doar trei minute, din cauza unei accidentări.

Pentru Fortuna Brazi au jucat A. Vlad - C. Gheorghe, Bilia, Marin, Tegzes - V. Munteanu (Ungureanu, 54; Floruţ, 78), Cioinac, Minciună, Năstase (Căt. Vlad, 74) - Elek (Vişan, 48), Borbely (Butoi, 70).