O femeie de 35 de ani şi fiica ei de 2 ani, izbite de o maşină chiar pe trecerea de pietoni. Femeia a murit

Accident rutier pe strada Berceni (Captura ecran stirile ProTV)
Redacţia
14.10.2025
Accident rutier pe strada Berceni (Captura ecran stirile ProTV)
Redacţia
14.10.2025

Un accident grav de circulaţie s-a produs luni pe o şosea din Capitală. O mamă în vârstă de 35 de ani şi-a pierdut viaţa iar fiica sa de 2 ani a fost accidentată grav, în timp ce traversau strada pe trecerea de pietoni, a transmis TvrInfo.

Tragedia s-a produs pe Şoseaua Berceni, intens circulată, din Capitală. O cameră de supraveghere a surprins momentul în care femeia de 35 de ani, care traversa strada împreună cu fetiţa ei de 2 ani, aflată în cărucior, este lovită în plin de maşină.

Potrivit poliţiştilor, un şofer de 20 de ani nu ar fi acordat prioritate şi i-a lovit în plin.

Echipajele de salvare au ajuns rapid la faţa locului şi au încercat să o resusciteze pe mamă, însă eforturile medicilor au fost zadarnice.

Copilul a supravieţuit şi a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.

Şoferul de 20 de ani, dar şi ceilalţi doi conducători auto ale căror maşini au fost lovite, au fost verificaţi cu etilotestul, rezultatul fiind zero.

Tânărul a fost reţinut pentru 24 de ore. Şi-a petrecut noaptea în arestul Poliţiei Capitalei.

România are nevoie de o presă neaservită politic şi integră, care să-i asigure viitorul. Vă invităm să ne sprijiniţi prin donaţii: folosind PayPal
sau prin transfer bancar direct în contul (lei) RO56 BTRL RONC RT03 0493 9101 deschis la Banca Transilvania pe numele Asociația Timpuri Epocale
sau prin transfer bancar direct în contul (euro) RO06 BTRL EURC RT03 0493 9101, SWIFT CODE BTRLRO22 deschis la Banca Transilvania pe numele Asociația Timpuri Epocale
O presă independentă nu poate exista fără sprijinul cititorilor