Fotbal: Adrian Porumboiu, supărat pe jucătorii săi după rezultatul cu Fenerbahce

(CARL DE SOUZA / AFP / Getty Images)
09.08.2012

Finanţatorul clubului FC Vaslui, Adrian Porumboiu, şi-a criticat jucătorii după ce aceştia au ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor la fotbal, pierzând în faţa echipei Fenerbahce Istanbul (1-4).

"Pe Antal nu-l înţeleg, vine de la o echipă unde câştigă alţii meciurile. Aici trebuie să joace. Sunt dezamăgit în primul rând de jucătorii cu experienţă. Mă refer în special la N"Doye. Cum să te duci la penalty ca la nuntă? Nu pot să-i înţeleg pe unii jucători, dar asta este situaţia. Jocul s-a rupt la penalty-ul ratat", a declarat Adrian Porumboiu.

FC Vaslui a întâlnit miercuri, în cadrul manşei secunde a turului III preliminar al Ligii Campionilor la fotbal, echipa turcă Fenerbahce Istanbul. La meciul disputat pe stadionul "Ceahlăul" din Piatra Neamţ, au asistat aproximativ 15.000 de spectatori, dintre care 500 de suporteri ai echipei Fenerbahce.

Echipa oaspete a deschis scorul în minutul 12 prin jucătorul Caner Erkin, FC Vaslui egalând prin Marius Niculae după doar două minute. Senegalezul Ousmane N"Doye a ratat un penalty pentru echipa gazdă, în min. 54. Dirk Kuyt a marcat cel de-al doilea gol pentru Fenerbahce în minutul 71 al partidei, iar după cinci minute a punctat din nou pentru echipa turcă. În prelungiri, Moussa Sow a înscris pentru formaţia oaspete, stabilind scorul final al partidei (1-4).