Liga I. Astra Giurgiu şi Sepsi OSK Sfântu Gheorghe au terminat la egalitate duelul din etapa a treia

Cele două formaţii au remizat duminică seara pe Stadion 'Marin Anastasovici', scor final 2-2 (1-1), golurile duelului purtând semnăturile lui Valentin Gheorghe (15, 48), respectiv Rachid Bouhenna (24), Pavol Safranko (90+5).
Astra Giurgiu - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-2 (1-1), în etapa a treia a Ligii I de fotbal. (Sepsi OSK/facebook)

Astra Giurgiu a pierdut în extremis trei puncte valoroase, foarte necesare în poziţionarea cât mai bună în clasamentul primului eşalon fotbalistic de la noi din ţară - Liga I.

Gruparea giurgiuveană a fost egalată practic în ultima fază de joc.

De la gazde, Valentin Gheorghe şi-a trecut în cont o dublă (minutele 15 şi 48), acesta din urmă fiind eliminat de centralul Iulian Călin în min. 86 pentru al doilea cartonaş galben.

Sepsi OSK a restabilit prima dată egalitatea pe tabela de marcaj în minutul 24 prin algerianul Rachid Bouhenna (24), pentru ca slovacul Pavol Safranko să echilibreze la rândul său situaţia scorului în minutele adţionale (90+5).

Situaţia finală putea fi însă alta dacă Silviu Balaure nu ar fi luat la ţintă bara transversală a porţii în minutul 90+1.

Ambele echipe sunt fără victorie în acest început de sezon, Astra având un punct, iar Sepsi OSK, două.

Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook.