Fotbal: Dispută Mourinho - Cristiano Ronaldo, după meciul cu Valencia

Victoria de marţi cu Valencia (2-0) din turul sferturilor de finală ale Cupei Spaniei este un rezultat bun pentru Real Madrid, însă finalul meciului a fost marcat de o dispută violentă între tehnicianul Jose Mourinho şi vedeta echipei, Cristiano Ronaldo, scrie presa spaniolă.
(PEDRO ARMESTRE / AFP / Getty Images)
16.01.2013

Cearta a început în vestiar, când Ronaldo s-a plâns că Mourinho l-a criticat repetat în timpul meciului, pentru mingile pierdute şi lipsa de implicare la presing. Tonul a devenit mai încins între cei doi la ieşirea din vestiar, şi a fost nevoie ca preşedintele Florentino Perez, alertat în legătură cu incidentul, să intervină pentru ca situaţia să nu degenereze.

Acesta e un nou incident în vestiarul lui Real, după ce Mourinho l-a certat pe Angel di Maria în seara egalului cu Osasuna (0-0). Presa se întreabă dacă tehnicianul îl va sancţiona pe cel mai bun jucător al său, Ronaldo. În trecut, acesta nu a fost convocat pentru un meci, după ce a criticat tactica ultradefensivă a lui Mourinho de la un joc cu Barcelona.

Pentru Mourinho, partida de marţi a fost cel de-al 600-lea meci din cariera sa de antrenor.