Fotbal: Cupa Angliei - Echipa lui Gabriel Tamaş a ratat calificarea în 16-imile de finală

(ADRIAN DENNIS / AFP / Getty Images)
Epoch Times România
16.01.2013

West Browmich Albion, echipa fundaşului român Gabriel Tamaş, a ratat calificarea în şaisprezecimile de finală ale Cupei Angliei la fotbal, fiind învinsă pe teren propriu, cu 1-0, de formaţia Queens Park Rangers, într-o partidă disputată marţi seara, într-o partidă din turul III al competiţiei.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Jay Bothroyd, în minutul 75. Tamaş a început partida ca titular, fiind schimbat în minutul 81 cu El Ghanassy.

Într-un alt joc din turul III, echipa de ligă secundă Bolton Wanderers a dispus cu 2-0 în deplasare de prim-divizionara Sunderland, prin dubla lui Marvin Sordell (min.64 şi 73).

Sunderland - Bolton Wanderers (D2) 0-2

Miercuri sunt programate meciurile: Arsenal Londra - Swansea City şi Manchester United -West Ham United.