Atacantul Robert Moldoveanu va îmbrăca tricoul celor de la Farul Constanţa în returul campionatului

"Începând de astăzi, Robert Moldoveanu este noul jucător al echipei noastre! Bine ai venit, Robert, şi mult succes în tricoul alb-albastru!", se arată într-un comunicat difuzat pe site-ul oficial al clubului constănţean.
Fotbalistul român Robert Moldoveanu.
Fotbalistul român Robert Moldoveanu. (Farul Constanţa/Facebook)

Clubul de fotbal Farul Constanţa a perfectat al doilea transfer în această pauză de iarnă.

După aducerea în lotul grupării de la malul Mării Negre a nigerianului Michael Omoh de la Academica Clinceni, conducerea Farului a anunţat, joi, achiziţionarea atacantului Robert Moldoveanu.

"Începând de astăzi, Robert Moldoveanu este noul jucător al echipei noastre! Bine ai venit, Robert, şi mult succes în tricoul alb-albastru!", se arată într-un comunicat difuzat pe site-ul oficial al clubului constănţean.

Moldoveanu (22 de ani), care a evoluat în trecut pentru Dinamo Bucureşti, FC Braşov şi Petrolul Ploieşti, a disputat 80 de meciuri în Liga I, timp în care a contabilizat 6 goluri, respectiv a oferit 8 pase decisive.

Produs al clubului Dinamo, Moldoveanu a fost component a echipelor naţionale U15, U17, U19 şi U21 ale României.