Liga I. FCSB, victorie la scor de neprezentare, în primul meci al returului

Liderul campionatului intern a început returul cu o victorie la scor în faţa celor de la Astra Giurgiu, vineri seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, scor final 3-0 (0-0).
FCSB - Astra Giurgiu 3-0 (0-0), în ultimul meci din etapa a   16-a a Ligii I de fotbal.
FCSB - Astra Giurgiu 3-0 (0-0), în ultimul meci din etapa a 16-a a Ligii I de fotbal. (FCSB/facebook)

FCSB a obţinut o primă victorie în debutul returului Ligii I la fotbal, vineri seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în ultimul meci din etapa a 16-a a Ligii I de fotbal.

Gruparea din Capitală s-a impus cu scorul de 3-0 (0-0) în faţa formaţiei Astra Giurgiu, toate golurile fiind reuşite în ultimul sfert de oră al întâlnirii. Astfel, primul care adus modificări tabelei de marcaj a fost Dennis Man (77), care a deschis scorul cu o lovitură de cap în urma centrării muntenegreanului Risto Radunovic.

Omul serii din tabăra roş-albastră a fost Florin Tănase, care a reuşit o dublă (minutele 81 şi 89).

Liderul s-a evidenţiat de mai multe ori, cea mai mare şansă fiind irosită Florinel Coman (11), care a luat la ţintă bara porţii.

De la oaspeţi, o şansă importantă a fost a lui Mihai Răduţ (25), care a reluat din câţiva metri în portarul Andrei Vlad.