Tenis. Raluca Olaru şi Olga Savciuk pierd în primul tur la Stuttgart

Perechea Raluca Olaru / Olga Savciuk au fost la un punct de a câştiga partida de dublu la turneul de la Stuttgart, dar adversarele lor au revenit spectaculos şi au dominat finalul partidei.
Perechea alcătuită din jucătoarea română de tenis  Raluca Olaru şi ucraineanca Olga Savciuk.
Perechea alcătuită din jucătoarea română de tenis Raluca Olaru şi ucraineanca Olga Savciuk. (Raluca Olaru/facebook)

Raluca Olaru (53) / Olga Savciuk (Ucraina, 49) a fost învinse de cuplul ucrainean Liudmila Kicenok (73 WTA la dublu) / Lesia Tsurenko (1104), cu scorul de 6-2, 4-6, 10-12, la turneului WTA Premier “Porsche Tennis Grand Prix”.

Raluca şi Olga au câştigat setul 1, dar au fost egalate la seturi şi conduceau cu cu 8-2 în super-tie-break, dar o serie de 7 puncte consecutive ale adversarelor au decis partida în favoarea lor. Meciul a durat o oră şi 39 de minute.