Marius Alexe şi Paul Papp, titulari în Cupa Italiei

(ODD ANDERSEN / AFP / Getty Images)

Atacantul român Marius Alexe a fost titular la Sassuolo în partida pe care echipa sa a pierdut-o în faţa formaţiei Atalanta (scor 0-2), miercuri la Bergamo, în turul 4 al Cupei Italiei la fotbal.

Atalanta, care şi-a asigurat cu această ocazie calificarea în optimile de finală, s-a impus graţie golurilor marcate în repriza secundă de Moussa Kone (min.54) şi Giuseppe De Luca (min.72).

Ex-dinamovistul Alexe a rămas pe teren până în minutul 61, când a fost înlocuit cu Laribi.

Într-un alt meci programat miercuri în Coppa Italia, formaţia Chievo Verona, cu fundaşul român Paul Papp integralist, a dispus pe teren propriu, cu 4-1, de formaţia de ligă secundă Reggina, graţie reuşitelor lui Paloschi (min.15 din penalty şi min.24), Gentili (min.35) şi Ardemagni (min.50). Pentru oaspeţi a marcat Da Silva (min.67).