Lista deputatilor alesi in urma scrutinului din 30 noiembrie

04.12.2008

Membrii noului Parlament, alesi la scrutinul din 30 noiembrie, isi vor incepe activitatea dupa 13 decembrie, cand expira mandatul actualului Legislativ.

Prezentam lista integrala a candidatilor care au obtinut mandate in Camera Deputatilor, in urma scrutinului de la 30 noiembrie:

Alba

- Radu Eugeniu Coclici (PSD+PC)

- Calin Potor (PDL)

- Clement Negrut (PDL)

- Corneliu Olar (PDL)

- Teodor Atanasiu (PNL)

Arad

- Lucian Rivis Tipei (PDL)

- Claudia Boghicevici (PDL)

- Adrian Henorel Nitu (PDL)

- Marius Sorin Gondor (PDL)

- Iustin-Marinel Cionca - Arghir (PDL)

- Ciprian Florin Luca (PSD+PC)

- Mihaita Calimente (PNL)

- Petru Farago (UDMR)

Arges

- Mircea Draghici-Gheorghe (PSD+PC)

- Ion BurneiFilip Georgescu (PSD+PC)

- Radu Constantin Vasilica (PSD+PC)

- Bogdan Niculescu-Duvaz (PSD+PC)

- Sorin Gheorghe Buta (PDL)

- Sorin Andi Pandele (PDL)

- Cristian Alexandru Boureanu (PDL)

- Andrei- Dominic Gerea - Arges (PNL)

Bacau

- Gheorghe Antohi (PSD+PC)

- Iulian Iancu (PSD+PC)

- Viorel Hrebenciuc (PSD+PC)

- Petru-Gabriel Vlase (PSD+PC)

- Adrian Popescu (PDL)

- Valerian Vreme (PDL)

- Vasile Gherasim (PDL)

- Tudor Alexandru Chiuariu (PNL)

- Ionel Palar (PNL)

- Mihai Banu (PNL)

Bihor

- Ioan-Sorin Roman (PSD+PC)

- Sonia-Maria Draghici (PSD+PC)

- Stefan Seremi (PDL)

- Octavian Bot (PDL)

- Lucia - Ana Varga (PNL)

- Nicolae Jolta (PNL)

- Akos Derzsi (UDMR)

- Petru Lakatos (UDMR)

- Csilla- Maria Peto (UDMR)

Bistrita Nasaud

- Emil Radu Moldovan (PSD+PC)

- Ioan Nelu Botis (PDL)

- Ioan Oltean (PDL)

- Ioan Tintean (PNL)

Botosani

- Andrei Dolineaschi (PSD+PC)

- Costica Macaleti (PSD+PC)

- Stelica Iacob-Strugaru (PDL)

- Catalin-Ovidiu Buhaianu-Obuf (PDL)

- Neculai Rebenciuc (PNL)

- Florin Turcanu (PNL)

Brasov

- Gabriel Andronache (PDL)

- Florin Postolachi (PDL)

- Gheorghe Ialomitianu (PDL)

- Constantin Nita- Mihai Dontu (PSD+PC)

- Nicolescu Gabriel Tita (PSD+PC)

- Gheorghe Gabor (PNL)

- Mihai Aurel Dontu (PNL)

- Anna-Lili Farkas (UDMR)

Braila

- Viorel Balcan (PSD+PC)

- Mihai Tudose (PSD+PC)

- Cristian Rizea (PSD+PC)

- Eugen Badalan (PDL)

- Adriana Diana Tusa (PNL)

Buzau

- Adrian Mocanu (PSD+PC)

- Marian Ghiveciu (PSD+PC)

- Carmen Ileana Moldovan (PSD+PC)

- Valeriu Alecu (PD-L)

- Cezar-Florin Preda (PD-L)

- Adrian-George Scutaru (PNL)

- Titi Holban (PNL)

Caras-Severin

- Ioan-Narcis Chisalita (PSD+PC)

- Ion Mocioalca (PSD+PC)

- Gheorghe Hogea (PDL)

- Valentin Rusu (PDL)

- Ion Tabugan (PNL)

Calarasi

- Ioan Damian (PSD+PC)

- Dumitru Boabes (PSD+PC)

- Stelian Fuia (PD-L)

- Gheorghe Eugen Nicolaescu (PNL)

- Dan Stefan Motreanu (PNL)

Cluj

- Cornel Itu (PSD+PC)

- Vasile Filip Soporan (PSD+PC)

- Mircia Giugiu (PDL)

- Daniel Buda- Petru Calian (PDL)

- Adrian Gurzau (PDL)

- Horea-Dorin Uioreanu (PNL)

- Virgil Pop (PNL)

- Mozes-Zoltan Palfi (UDMR)

- Andras-Levente Mate (UDMR)

Constanta

- Ileana-Cristina Dumitrache (PSD+PC)

- Eduard Stelian Martin (PSD+PC)

- Matei Radu Bratianu (PSD+PC)

- Manuela Mitrea (PSD+PC)

- Antonella Marinescu (PSD+PC)

- Constantin Chirila (PDL)

- Zanfir Iorgus (PDL)

- Maria Stavrositu (PDL)

- Gheorghe Dragomir (PNL)

- Mihai Lupu (PNL)

Covasna

- Horia Grama (PSD+PC)

- Andras Ghyorghy Edler (UDMR)

- Arpad-Francisc Marton (UDMR)

- Gergely Olosz (UDMR)

Dambovita

- Gheorghe Ana (PSD+PC)

- Ion Stan (PSD+PC)

- Ion Dumitru (PSD+PC)

- Gheorghe Albu (PDL)

- Georgica Dumitru (PDL)

- Bogdan Cantaragiu (PDL)

- Iulian Vladu (PDL)

- Gabriel Plaiasu (PNL)

Dolj

- Florentin Gust-Balosin (PSD+PC)

- Petre Petrescu (PSD+PC)

- Iulian Claudiu Manda (PSD+PC)

- Valeriu Stefan Zgonea (PSD+PC)

- Ion Calin (PSD+PC)

- Mihai Surpateanu (PDL)

- Constantin Dascalu (PDL)

- Gelu Visan (PDL)

- Ionut Marian Stroe (PNL)

- Mihai Alexandru Voicu (PNL)

Galati

- Viorel Stefan (PSD+PC)

- Dan Nica (PSD+PC)

- Florin Costin Paslaru (PSD+PC)

- Lucretia Rosca (PSD+PC)

- Liviu-Bogdan Ciuca (PSD+PC)

- Mircea-Nicu Toader (PDL)

- Carmen Axenie- Mihail Boldea (PDL)

- Victor Paul Dobre (PNL)

Giurgiu

- Madalin Stefan Voicu (PSD+PC)

- Victor Boiangiu (PDL)

- Dan Pasat- Daniel Chitoiu (PNL)

Gorj

- Mugurel Surupaceanu (PSD+PC)

- Vasile Popeanga (PSD+PC)

- Victor Ponta (PSD+PC)

- Mihai Popescu (PDL)

- Constantin Militaru (PDL)

- Dan Ilie Morega (PNL)

Harghita

- Mircea Dusa (PSD+PC)

- Attila Korody (UDMR)

- Hunor Kelemen (UDMR)

- Istvan Antal (UDMR)

- Arpad Pal (UDMR)

Hunedoara

- Laurentiu Nistor (PSD+PC)

- Cornel Resmerita (PSD+PC)

- Iosif Blaga (PDL)

- Monica Iacob Ridzi (PDL)

- Viorel Arion (PDL)

- Ioan Timis (PNL)

- Radu Timpau (PNL)

Ialomita

- Marian Neacsu (PSD+PC)

- Dan Mircea Popescu (PSD+PC)

- Tinel Gheorghe (PDL)

- Cristina Pocora (PNL)

Iasi

- Luminita Iordache (PSD+PC)

- Vasile Mocanu (PSD+PC)

- Neculai Ratoi (PSD+PC)

- Anghel Stanciu (PSD+PC)

- Tudor Ciuhodaru (PSD+PC)

- Petru Movila (PDL)

- Vasile Oajdea (PDL)

- Teodor Spinu (PDL)

- Nicusor Paduraru (PDL)

- Relu Fenechiu (PNL)

- Cristian Adomnitei (PNL)

- Cristina Dobre (PNL)

Ilfov

- Gabriel Oprea (PSD+PC)

- Mircea Marin (PDL)

- Mihaela Sandru (PDL)

- Calin Popescu Tariceanu (PNL)

Maramures

- Gheorghe Zoicas (PSD+PC)

- Catalin Chereches (PSD+PC)

- Nicolae Bud- Doru Lese (PDL)

- Pavel Horj- Vasile Berci (PNL)

- Stefan Beres (UDMR)

Mehedinti

- Eugen Nicolicea (PSD+PC)

- Cornel Ghita (PDL)

- Doinita Mariana Chircu (PDL)

- Viorel Palasca (PNL)

Mures

- Victor Socaciu (PSD+PC)

- Mihai Doru Opriscan (PDL)

- Toader Stroian (PDL)

- Ciprian Minodor Dobre (PNL)

- Laszlo Borbely (UDMR)

- Atila Bela Ladislau Kelemen (UDMR)

- Karoly Kerekes (UDMR)

Neamt

- Vasile Ghiorghe Glica (PSD+PC)

- Culita Tarata (PSD+PC)

- Ioan Munteanu (PSD+PC)

- Soreanu Raul Victor Surdu (PSD+PC)

- Eftimie Stelian Ghita (PDL)

- Mihaela Stoica (PDL)

- Marius Neculai (PDL)

- Marius Rogin (PDL)

- Emil Bostan (PNL)

Olt

- Marin Bobes (PSD+PC)

- Valeriu Andrei Steriu (PSD+PC)

- Florin Iordache (PSD+PC)

- Doru Claudian Frunzulica (PSD+PC)

- Daniel Ionut Barbulescu (PDL)

- Nicolae Stan (PDL)

- Florin Serghei Anghel (PDL)

- Gigel Sorinel Stirbu (PNL)

Prahova

- Marian Florian Saniuta (PSD+PC)

- Mihai Cristian Apostolache (PSD+PC)

- Razvan Turea (PSD+PC)

- Adrian Nastase (PSD+PC)

- Florin Anghel (PDL)

- George Ionescu (PDL)

- Sever Voinescu (PDL)

- Roberta Alma Anastase (PDL)

- Andrei Valentin Sava (PDL)

- Cristian Ion Burlacu (PNL)

- Gratiela Leocadia Gavrilescu (PNL)

- Ana Adriana Saftoiu (PNL)

Satu Mare

- Gheorghe Ciocan (PSD+PC)

- Ioan Holdis (PDL)

- Viorel Vasile Buda (PNL)

- Attila Varga (UDMR)

- Doloczki Istvan Erdei (UDMR)

Salaj

- Iuliu Nosa (PSD+PC)

- Lucian Nicolae Bode (PDL)

- Gheorghe Mirel Talos (PNL)

- Denes Seres (UDMR)

Sibiu

- Ioan Cindrea (PSD+PC)

- Silvestru Lup (PSD+PC)

- Cornel Stirbet (PDL)

- Raluca Turcan (PDL)

- Gheorghe Roman (PDL)

- Mircea Vasile Cazan (PNL)

Suceava

- Catalin Nechifor (PSD+PC)

- Ioan Stan (PSD+PC)

- Eugen Bejinariu (PSD+PC)

- Sanda Ardeleanu (PDL)

- Ioan Balan (PDL)

- Eugen Uricec (PDL)

- Dumitru Pardau (PDL)

- Gabriel Gospodaru (PDL)

- Mircea Irimescu (PNL)

- Gheorghe Coroama (PNL)

Teleorman

- Robert Negoita (PSD+PC)

- Nicolae Banicioiu (PSD+PC)

- Adrian Badulescu (PDL)

- Adrian Florescu (PDL)

- George Dumitrica (PNL)

- Marin Almajanu (PNL)

Timis

- Maria Barna (PSD+PC)

- Sorin Stragea (PSD+PC)

- Dorel Covaci (PSD+PC)

- Iosif Dragulescu (PDL)

- Marius Dugulescu (PDL)

- Alin Popoviciu (PDL)

- Valeriu Tabara (PDL)

- Gheorghe Ciobanu (PDL)

- Horia Cristian (PNL)

- Claudiu Taga (PNL)

Tulcea

- Horia Teodorescu (PSD+PC)

- Marian Avram (PDL)

- Mihai Stroe (PDL)

- Octavian Popa (PNL)

Vaslui

- Victor Cristea (PSD+PC)

- Adrian Solomon (PSD+PC)

- Marian Sarbu (PSD+PC)

- Dragos Iftime (PDL)

- Viorel Carare (PDL)

- Dan Bordeianu (PNL)

- Dan Marian (PNL)

Valcea

- Constantin Mazilu (PSD+PC)

- Vasile Bleotu (PSD+PC)

- Aurel Vladoiu (PSD+PC)

- Sorin Stefan Zamfirescu (PDL)

- Samoil Valcu (PDL)

- Cristian Buican (PNL)

Vrancea

- Angel Talvar (PSD+PC)

- Cristian Sorin Dumitrescu (PSD+PC)

- Nicolae Ciprian Nica (PSD+PC)

- Serban Razvan Mustea (PDL)

- Alin Silviu Trasculescu (PDL)

- Nini Sapunaru (PNL)

Bucuresti

- Costica Canacheu (PDL)

- Brandusa Novac (PDL)

- Theodor Paleologu (PDL)

- Catalin Croitoru (PDL)

- Sulfina Barbu (PDL)

- Cristian Petrescu (PDL)

- Stefan Pirpiliu (PDL)

- Dan Radu Zatreanu (PDL)

- Silviu Prigoana (PDL)

- Florian Geanta (PDL)

- Elena Udrea (PDL)

- Danut Liga (PDL)

- Georgian Pop (PSD+PC)

- Rodica Nassar (PSD+PC)

- Florian Popa (PSD+PC)

- Sergiu Andon (PSD+PC)

- Florina Jipa (PSD+PC)

- Doina Burcau (PSD+PC)

- Oana Mizil (PSD+PC)

- Dumitru Chirita (PSD+PC)

- Aura Vasile (PSD+PC)

- Damian Florea (PSD+PC)

- Daniela Popa (PSD+PC)

- Bogdan Olteanu (PNL)

- Dan Stamate Budurescu (PNL)

- Ludovic Orban (PNL)

- Alina Gorghiu (PNL)

- Cornel Pieptea (PNL)

Diaspora

- William Gabriel Brinza (PDL)

- Mircea Lubanovici (PDL)

- Tudor Pantiru (PSD+PC)

- Iosif Koto (UDMR)

După o ştire Mediafax
10.000 de români cer unirea României cu Republica Moldova

10.000 de români cer unirea României cu Republica Moldova