Fotbal: Manchester United - Bayern München 1-1, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

(ANDREW YATES / AFP / Getty Images)

Manchester United şi Bayern München au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), marţi seara, pe stadionul ''Old Trafford'', în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.

Prima repriză a fost una echilibrată, în care niciuna dintre formaţii nu a reuşit să îşi creeze ocazii mari de gol. United a avut totuşi o oportunitate bună în min. 40, când Neuer a agăţat tentativa de lob a lui Welbeck.

MU a deschis scorul după pauză, prin sârbul Vidic (58), cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat de Rooney. Campioana Europei a replicat imediat, Guardiola l-a introdus pe atacantul croat Mandzukic, care a recentrat cu capul în centrul careului, iar Schweinsteiger a trimis sub transversală (67).

Bavarezii au avut şi şansa de a obţine victoria (78), dar Robben a trimis peste poartă din dreptul punctului cu var. Bayern a încheiat meciul în zece oameni, Schweinsteiger fiind eliminat pentru al doilea cartonaş galben (90). Manşa secundă se va desfăşura pe ''Fussball Arena'', în data de 9 aprilie.