Fotbal. FC Viitorul - CS Universitatea Craiova 0-2, în etapa a şaptea a Ligii I

Echipa bănăţeană a câştigat, duminică seara, cu scorul de 2-0 (1-0) partida susţinută în compania campioanei FC Viitorul Constanţa, meci din etapa a şaptea a Ligii I de fotbal.
(DENIS CHARLET / AFP / Getty Images)

CS Universitatea Craiova a reuşit să obţină victoria pe terenul campioanei României, FC Viitorul Constanţa, duminică seara, la Ovidiu, ambele goluri ale craiovenilor fiind reuşite Alexandru Mitriţă (fost jucător al echipei constănţene). Primul gol a venit în prima parte a întâlnirii (minutul 27) după o greşeală a lui Florinel Coman în propriul careu, urmat de reuşita din minutul 71, după o pasă în adâncime trimisă de Tiago Ferreira.

Constănţenii au avut mai multe ocazii prin George Ţucudean (33, 57, 67), Florinel Coman (63), în timp ce adversarii au mai avut şansa golului în min. 86, prin Gustavo.

CSU Craiova rămâne neînvinsă şi a urcat pe locul al doilea după acest succes, al treilea consecutiv (şi fără gol primit).

FC Viitorul are şase meciuri consecutive în campionat fără victorie şi fără gol marcat.

FC Viitorul Constanţa — CS Universitatea Craiova 0-2 (0-1), Academia Hagi — stadion ''Central'' — Ovidiu
A marcat: Alexandru Ionuţ Mitriţă (27, 71).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vasile Marinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) — CCA, Mihai Stancu (Bucureşti) — LPF

Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook.