Cupa Germaniei - Deţinătoarea trofeului, Bayern Munchen, în sferturile de finală

Bayern Munchen.
Bayern Munchen. (CHRISTOF STACHE / AFP / Getty Images)

Bayern Munchen, deţinătoarea trofeului, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Germaniei la fotbal, învingând cu scorul de 2-0 formaţia Augsburg, într-o partidă din optimile competiţiei, disputată miercuri seara de cele două grupări bavareze.

Arjen Robben a marcat cel de-al 13-lea său gol din acest sezon pentru Bayern, deschizând scorul în minutul 4 al întâlnirii, însă o accidentare la genunchiul drept l-a obligat pe olandez să părăsească terenul după mai puţin de un sfert de oră de la această reuşită. Scorul final a fost stabilit de înlocuitorul lui Robben, Thomas Muller, în minutul 78.

(+) Eintracht Francfort - Sandhausen (D2) 4-2

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în sferturile de finală, programate pe 11 şi 12 februarie 2014.